Коронарографія

Вигляд місця втручання через 12 годин

Коронарографія – це золотий стандарт діагностики ішемічної хвороби серця. Вона здатна підтвердити чи заперечити наявність «звужень» в артеріях серця, а також окреслити небезпеку, яку вони можуть нести для життя та здоров’я людини.  На сьогоднішній день коронарографія в усіх розвинутих країнах світу займає ключове місце в лікуванні ішемічної хвороби серця (недокрів’я серця) і, зокрема, її основних форм стабільної стенокардії та інфаркту міокарда. Саме вона є основою для вибору правильної тактики лікування в таких ситуаціях.

Коронарографія проводиться в умовах стаціонару, хоча вона не є операцією. Коронарографія потребує лише місцеве знечулення. Суть методу полягає в проколюванні голкою радіальної артерії (судини на якій на руці вимірюють пульс), суттєво рідше феморальної артерії. Після цього через місце проколу  подається спеціальне обладнання, яке дозволяє побачити місце ураження судини та оцінити ступінь її звуження. За допомогою спеціального апарату, ангіографа, проводиться візуалізація та опрацювання отриманого зображення. Вся інформація, отримана при коронарографії, записується на цифровий носій (наприклад CD). Її можна використовувати, як для подальших консультацій щодо оптимальної лікувальної стратегії, так і для порівняння з результатами попередніх обстежень в цієї ж людини.   

У випадку виявлення звужень у судинах серця під час коронарографії, можливим є негайне відновлення кровотоку до ураженої ділянки. Це виконується методом стентування.

В медичному центрі «Довголіття» лікарем-кардіологом Беш Дмитром Ігоровичем проводяться консультації стосовно визначення показів до коронарографії, трактування її результатів та запис на проведення коронарографії. Коронарографії та стентування Дмитро Ігорович проводить на базі НКП «Клінічна лікарня швидкої допомоги міста Львова».